Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inselaciune agentie foto modeling
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inselaciune agentie foto modeling

buna ziua,acum trei luni am fost oprita de o fata cu pliante pt o sesiune foto,si mam laat convinsa ca in urma unor taxe nu ff mari iti faceau un album foto si chiar daca in contract scrie ca la ridicarea albumului de poze trebuie platita o taxa pers care explica si incheia contractele spunea ca ne intelegem si ei isi retrag banii din contractele pe care agentia le va oferi,sedinta foto a fost un fiasco facuta la misto de 2pers care habar naveau nimik,asa ca nu ma mai interesat albumul,acum imi trimit mesaje cu amenintari cei din agentie ca ma reclama unui avocat si vor cere daune de 1000euro...ce sa fac
Daca aveti contract cu ei trebuie respectat contractul.
Aveti si dvs. dreptul de a consulta un avocat insa in caz de proces ei au prima sansa in functie de contract si alte aspecte care le pot fi favorabile.

Nu cred ca se poate vorbi despre o infractiune de inselaciune si ar fi un fiasco depunerea unei plangeri penale.