Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Taxe notariale
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Taxe notariale

Spuneti-mi,va rog,care sunt taxele in cazul unui imprumut(de 40000 euro), intre tata si fiu,destinat cumpararii unui imobil ?
La notar unde incheiati contractul de vanzare-cumparare, veti gasi grila de impozitare, care este in functie de valoarea de impunere a imobilului, restul taxelor le aflati de la banca unde faceti imprumutul.

Mai aveti posibilitatea sa intrati pe site-ul bancii respective sa sa faceti o simulare pt credit ca sa aflati ce comisioane platiti la ei.
gmancila, utilizator