Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Completare taxa de timbru dupa efectuarea expertizei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Completare taxa de timbru dupa efectuarea expertizei

Dupa expertizarea si evaluarea masei partajabile , instanta va cere completatrea taxei de timbru la valoarea stabilita de catre expert ? Noi am inaintat la inceput o suma . Reclamantul o suma iar pirutul o suma la valoarea pe care am dat-o noi , arbitrar . Cum s procedeaza ?
Cand va referiti la "noi am inaintat la inceput o suma", ce calitate aveti in proces?
Eu sunt reclamanta . Atit eu cit si piritul am platit o suma de bani ca si taxa de timbru anticipat . Intrbarea este daca se va cere o copletare deoarece expertiza a scos in relief o valoare mai mare decit am evaluat noi .
De regula reclamantului i se pune in vedere sa achite taxa judiciara de timbru, deoarece el justifica interes. Aceste cheltuieli- taxe, onorarii experti, avocati- se pot acoperi la solutionarea cauzei daca vi se va admite cererea. Succes.