Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ordine compensare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ordine compensare

buna ziua,

am cautat peste tot si am intrebat foarte multi experti contabili care nu reusesc sa ma lamureasca in acesta problema si sper sa o puteti face dvs .Legea nu este clara decat pentru facturile care sunt mai vechi de 30 zile si mai mari de 10000 lei care este foarte clar ca se fac la Institutul de compensari.Daca am mai multe facturi care insumeaza 10000 lei si sunt mai vechi de 30 zile, eu le mai pot compensa sau nu, cu ordin de compensare?Pt ca banuiesc ca cele care nu sunt mai vechi de 30 zile se pot.Legea pare interpretabila si asta ma duce in eroare.Nu am gasit nimic concret.

Va multumesc anticipat
Sfatul meu este sa va adresati la ANAF directia indrumare contribuabili. dansii va vor da un raspuns in scris, si asa veti evita orice fel de neplacere care ar putea aparea in viitor.
succes