Forum Discuţii juridice Executare silită Credit bancar
Discuție deschisă în Executare silită

Credit bancar

Buna ziua,am nevoie de ajutor,o prietena a contractat doua credite.Nu a platit la timp si a fost data in judecata si executata silit.I s-a facut poprire pe salariu,iar in urma cu o jumatate de an a incheiat creditul.Dupa aceasta perioada,de 6 luni, a primit o revenire la locul de munca ca mai are de plata 500 de lei.Este posibil asa ceva?Va rog raspuns urgent.Multumesc mult. PS Tin sa mentionez ca firma recuperatoare se afla in acest moment in insolventa.
Prietena trebuie sa ia legatura cu executorul judecatoresc pt. a afla de unde provine suma ramasa ( este posibil sa fie vorba despre cheltuielile de executare silita).
In situatia in care nu este convinsa ca ar mai datora ceva, are posibilitatea formularii contestatiei la executare silita.
Nu are importanta ca firma creditoare este insolventa. Atata timp cat nu este inca radiata isi poate recupera creantele.
E posibil sa se fi reactualizat suma cu penalitatile datorate.