Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Data incetare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Data incetare CIM

Buna ziua!
Daca un salariat are decizie de incetare a CIM începând cu data de 06.06.2014, atunci când operam in revisal se trece data incetare 06.06.2014 si se transmite cel mai tarziu pe 06.06.2014? In adeverinat de vechime care tine loc de carte de munca, la incetare CIM se trece anul: 2014 luna: 06 ziua: 05? În adeverinta de somaj la data incetarii raportului de munca: 06.06.2014? care sunt datele corecte?
Va multumesc!
Data incetarii c.i.m. = data completarii si transmiterii in REVISAL = 06.06.2014 - data care se va trece si in adeverinta de vechime.