avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1034 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Data incetare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Data incetare CIM

Buna ziua!
Daca un salariat are decizie de incetare a CIM începând cu data de 06.06.2014, atunci când operam in revisal se trece data incetare 06.06.2014 si se transmite cel mai tarziu pe 06.06.2014? In adeverinat de vechime care tine loc de carte de munca, la incetare CIM se trece anul: 2014 luna: 06 ziua: 05? În adeverinta de somaj la data incetarii raportului de munca: 06.06.2014? care sunt datele corecte?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:49, 5 Iunie 2014
Data incetarii c.i.m. = data completarii si transmiterii in REVISAL = 06.06.2014 - data care se va trece si in adeverinta de vechime.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare limita de varsta Ilie88 Ilie88 Buna ziua, Am un salariat care a primit decizia de pensionare pentru limita de varsta (reducere varsta standard de pensionare pt conditii deosebite) si ... (vezi toată discuția)
Completare si transmitere revisal la incetarea cim elena claudia ianasi elena claudia ianasi Buna ziua, Am urmatoarea situatie: am un salariat cu CIM pe perioada determinatala a carui data de sfarsit a contractului este 31.08.2013. Intrebarile mele: ... (vezi toată discuția)
Incetare cim in zi nelucratoare ContSters332571 ContSters332571 Buna ziua, Daca data de incetare a unui CIM incheiat pe durata determinata cade intr-o zi nelucratoare ( 15 Noiembrie - sambata ) cand anume se opereaza in ... (vezi toată discuția)