Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii spatiu depozitare haine, comert electronic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii spatiu depozitare haine, comert electronic

buna ziua,
ce autorizatii sunt necesare unui spatiu de depozitare, folosit doar ca si punct de livrare imbracaminte de catre curier - afacere comert electronic, fara vanzare/contact client la acest punct/spatiu de depozitare?
multumesc.
Pentru a desfasura legal activitatea trebuie sa aveti firma inregistrata la Registrul comertului cu respectarea prevederilor OUG nr. 44/ 2002 cu modificarile si completarile ulterioare.
La inregistrarea firmei, se depun declaratii pe propria raspundere, ca sunt indeplinite conditiile legale d.p.d.v ssm, psi, mediu, sanitar, sanitar-veterinar, etc.
Dupa obtinerea certificatului de inregistrare a firmei si a certificatelor constatatoare, inainte de punerea in functiune a depozitului respectiv trebuie sa obtineti autorizatiile de functionare de la institutiile statului, mentionate mai sus, in urma verificarii in teren a declaratiilor date de dvs. ca sunt indeplinite conditiile respective.