avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1561 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada de preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada de preaviz

in timpul perioadei de preaviz in urma demisiei se pot "lua" zile de concediu de odihna.multumesc!
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 13:32, 10 Iunie 2014
Pe durata preavizului contractul individual de munca continua sa isi produca toate efectele.
Asadar, pe durata preavizului se poate lua CO.
Concediul de odihna nu suspenda perioada de preaviz, el face parte din perioada de preaviz.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisia adrianilies adrianilies Un angajat isi da demisia. El mai are de luat 8 zile de concediu de odihna din anul anterior, 2017, plus cele aferente perioadei lucrate in anul acesta. In ... (vezi toată discuția)
Preaviz concediu Ank27 Ank27 Se poate lua concediu de odihna in preavizul de demisie?Multumesc.. (vezi toată discuția)
Preavizul si concediul de odihna livio27 livio27 Buna seara. Am si eu nevoie de un mic ajutor. Am cautat si nu gasesc ceva concret cu privire la legatura dintre concediul de odihna si preaviz. De exemplu ... (vezi toată discuția)