Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada de preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada de preaviz

in timpul perioadei de preaviz in urma demisiei se pot "lua" zile de concediu de odihna.multumesc!
Pe durata preavizului contractul individual de munca continua sa isi produca toate efectele.
Asadar, pe durata preavizului se poate lua CO.
Concediul de odihna nu suspenda perioada de preaviz, el face parte din perioada de preaviz.