Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce trebuie sa platesc pentru legalizarea unei hotarari ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce trebuie sa platesc pentru legalizarea unei hotarari judecatoresti?

Am castigat un proces pentru recuperare drepturi salari neplatite Sau expirat cele 10 zile pentru termenul de recurs. Am fost la tribunalul Bucuresti pentru a legaliza SENTINTA CIVILA. Am platit taxa de timbru cate 5 lei pentru fiecare copie legalizata.total 5 exemplare = 25 lei. Mai trebuie sa cumpar si timbre judiciare de 1,5 lei ? da sau nu ? Tot la tribunalul Bucuresti sectia aVIII -a Conflicte de munca . mi sa comunicat ca pentru legalizare trebuie sa astept 2 saptamini. De la data cand depun aceste cereri plus taxele aferente. Programul este marti si joi. Nu se pot elibera mai repede aceste legalizari ?
Cu stima,
Daca exista un program prevazut pentru asa ceva, atunci nu cred ca este posibila eliberarea in alte zile.
pisica69 a scris:
Mai trebuie sa cumpar si timbre judiciare de 1,5 lei ? da sau nu ?

Nu.