Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Busta paga Italia
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Busta paga Italia

Buna ziua,
Detin o firma colaboratoare in Italia si am un muncitor care doreste sa isi faca rezidenta.Din cate am inteles i s-a cerut de la primarie o copie cu busta paga.Ce este mai de fapt si de unde pot gasi o copie ? Sau o copie in romana ?
Mentionez ca salariatul are un contract de munca cu salariu minim pe economie si restul este platit prin diurna.
multumesc,
Inseamna fluturas de salariu - o scoateti din contabilitatea firmei unde este angajata persoana respectiva.