avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1340 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Busta paga Italia
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Busta paga Italia

Buna ziua,
Detin o firma colaboratoare in Italia si am un muncitor care doreste sa isi faca rezidenta.Din cate am inteles i s-a cerut de la primarie o copie cu busta paga.Ce este mai de fapt si de unde pot gasi o copie ? Sau o copie in romana ?
Mentionez ca salariatul are un contract de munca cu salariu minim pe economie si restul este platit prin diurna.
multumesc,
Cel mai recent răspuns: Publitrad SRL , Traducator autorizat 12:27, 13 Iunie 2014
Inseamna fluturas de salariu - o scoateti din contabilitatea firmei unde este angajata persoana respectiva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diurna deplasare externa MINPOP MINPOP buna ziua , Este prima data cand pun o intrebare pe acest forum si incep prin a-mi cere scuze daca nu reusesc sa fiu suficient de coerent. Am urmatoarea ... (vezi toată discuția)
Help me! Ovidiu2001 Ovidiu2001 Bună! Muncesc la o firma cu sediul în România iar activitatea o desfășoară momentan în Germania. iar la început stabilisem un salariu pentru munca ... (vezi toată discuția)
Acordare diurne externe Iulia1983 Iulia1983 Buna ziua. Suntem o firma de transport infintata de 6 luni cu un singur angajat. Firma este infintata in Romania iar activitatea o desfasuram in Italia. Avem ... (vezi toată discuția)