Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit cont
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit cont

Doresc sa aflu daca sunt supuse impozitarii:
1. economiile dintr-un cont curent bancar
2. economiile dintr-un depozit bancar
3. orice suma transferata in contul meu bancar
Va multumesc anticipat pentru informatii.
Se impoziteaza dobanda la contul curent,dobanda la depozit si dobanda la banii transferati in cont ( sunt banci care comisioneaza si incasarile , dar acesta este comisionul bancii si nu impozit )
Se calculeaza inclusiv CASS la salariul minim daca nu aveti loc de munca