Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Fiscalizare casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Fiscalizare casa de marcat

Voi cumpara o casa de marcat ambulanta. Unde o fiscalizez la sediul social sau la punctul de lucru?
Daca mergeti in piete sau targuri, trebuie fiscalizata ca atare. Daca magazinul e la sediu, o fiscalizati acolo. Daca magazinul e la punctul de lucru, o fiscalizati acolo.

Daca aveti magazine si la sediu, si la punctul de lucru si mergeti si in piete sau targuri, va trebuie cate o casa de marcat fiscala pentru fiecare loc de desfasurare a activitatii.
Casa de marcat este AMBULANTA. Asta nu inseamna ca o pot folosi peste tot, indiferent de judet? Este absurd sa cumpar 10 case de marcat pentru ca eu vand in 10 judete!