Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divortul
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divortul

Care este metoda ce-a mai simpla ptr a divorta?Multumesc.
La notariatbsaubla starea civila daca va intelegeti.
In caz contrar la instanta daca aveti motive temeinice.
divortul prin acordul partilor la notariat sau la instanta de judecata, iar daca nu aveti copii minori puteti merge chiar la starea civila. durata este cam aceeasi peste tot.
Daca sotul nu e de acord, nu va fi simplu si veti divorta doar in instanta. Daca aveti copii si sunteti de acord, puteti divorta la notar sau in instanta prin acord ( asa ar fi cel mai ieftin).
Ar fi trebuit sa fi dat detalii si despre acest fapt, apoi daca aveti copii sau nu//