Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divortul cel mai simplu
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divortul cel mai simplu

Dupa noua lege din 2020, daca ambii soti sunt de acord, nu sunt copii la mijloc, nu este partaj in discutie, care este cea mai simpla procedura de divort, este obligatoriu sa se faca proces cu judecator si tot ansamblul?
Multumesc.
Va puteti adresa notarului... in instanta ajungeti daca nu va intelegeti...
Ionut.ion, utilizator
Cel mai simplu și ieftin divorț este la starea civilă. Este adevărat ca la starea civila pot divorța doar cei care nu au copii.
Dvs neavând copii puteți divorța la primărie la starea civilă.
Dapix, utilizator
Multumesc.