Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Va rog sa ma ajutati domnilor avocati - Sesizare ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Va rog sa ma ajutati domnilor avocati - Sesizare facuta in numele meu

Fosta mea sotie a primit la institutia care lucreaza o sesizare ca face anumite lucruri incompatibile cu statutul sau de functionar public . Sesizarea este facuta pe numele meu si apare acolo si CNP meu , dar nu am facut-o eu . Am depus o cerere in care rog ca institutia sa imi dea o copie dupa respectiva reclamatie cu toate datele de indentificare ale persoanei care a trimis respectiva reclamatie . Doresc sa va intreb cum pot identifica persoana care a trimis acest mail ?
Formulati plangere penala. Ar fi recomandat sa consultati un avocat
Nu sunt avocat, dar vă sugerez să luaţi legătura cu un specialist IT, prieten, este posibil ca respectivul specialist să poată face un control informatic, ca să aflaţi ID-ul computerului de pe care s-a trimis email-ul. Adresa de email de pe care s-a trimis trebuie să apară în emailul reclamaţie.
Martonze, utilizator
Daca o luam asa avocatii ar putea sa faca exact ce face SRI fara nicio diferenta...la capitolul specialisti...ca sunt multi de care nu se stie...si avocatii pot avea acces la specialisti daca vor...

Strict legal trebuie rezolvat conform legii.
Se face plangere si se ocupa organele de ancheta penala...

De putut se pot face multe dar important este sa fie legal...daca vrea sa actioneze legal...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Sesizarea este facuta pe numele meu si apare acolo si CNP meu , dar nu am facut-o eu

De unde avea acea persoana CNP-ul dvs? Ati dat la cineva C.I.-ul? L-ati pierdut?