Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de inchiriere.Razgandirea chiriasului.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de inchiriere.Razgandirea chiriasului.

Sunt locatorul, am incheiat un contract de inchiriere cu locatarul pe o perioada determinata, am primit de la acesta un avans, iar dupa cateva zile, locatarul s-a razgandit si vrea sa-i restitui avansul.
Intrebarea e:sunt obligat sa-i restitui suma?Mentionez ca in acest contract este stipulata o clauza referitoare la incetarea acestuia la cererea uneia dintre parti cu un preaviz de 15 zile si o alta clauza conform careia contractul poate inceta si inaintea termenului prin acordul scris al ambelor parti.
Va multumesc.
Multumesc pt raspunsuri.Dar chiar nu exista nicio alta varianta?