Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune dupa decesul unuia din parinti
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune dupa decesul unuia din parinti

Singur copil la parinti (ambii parinti biologici), Tatal decedat , Mama e in viata (parinti sunt inca oficial casatoriti) , precizez - Mama locuieste de mai multi ani in alt apartament , copilul este plecat la munca in strainatate, intrebarea este pt. a intabula sau sucesiune (sau cum se numeste....) apartamentul tatalui pe numele Mamei este nevoie de prezenta copilului la notar/avocat sau e sufie ?enta prezenta Mamei pt. a se face actele ?
Trebuie sa dezbateti succesiunea in fata notarului.
nu este suficienta przenta mamei, Toti mostenbitorii trebuie sa fie prezenti la dezbaterea succesiunii sau reprezentati prin procura notariala.