Forum Discuţii diverse Spune-ne cine eşti Sa stai in fan
Discuție deschisă în Spune-ne cine eşti

Sa stai in fan

Sa colinzi prin padure cautand dupa izul subtil vetrele in care cresc ciupercile si buretii fara sa-ti pese de timp;
Sa dormi in racoarea padurii pana se face noapte si se spuzeste cerul cu mai multe stele decat credeai ca exista;
Sa culegi capsuni salbatice sau fragute ca si cum doar asta ai avea de facut pana la sfarsitul lumii;
Sa privesti cum curge paraul si sa stii sub care piatra se ascunde mreana vanata si in care dalbina se odihneste cleanul;
Sa nu-ti pese daca esti alergic la mirosul de fan, la izul de polen ori la veninul de albine.
Sa-ti ostoiesti setea intr-un izvor in care inoata nonsalant broscute cu burta varstata galben-negru;
Sa te gandesti la Riga Kripto atunci cand pui in cos un Boletus Edulis;
Sa tzopai prin ploaia de vara fara niciun rost;
Sa te oparesti rasturnad mamaliga din ceaun;
Sa n-ai habar cum trebuie ancorat cortul in care visezi sa faci dragoste cum n-ai mai facut niciodata;
Sa razi;
Sa traiesti;
Sa-i reciti EI;
Sa-i spui, tot EI.
[ link extern ]

frumos ...