Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Premiere la sfarsit de cls a 4-a, dezamagirea ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Premiere la sfarsit de cls a 4-a, dezamagirea majoritatii elevilor

Buna ziua.Baiatul meu a terminat clasa 4a,cu media B la germana iar la toate celelalte cu FB.Suntem foarte multumiti de el,insa la serbarea de sfarsit de an toti parintii am avut o surpriza totala.
Din cate stiam la sfarsit de an nu se dadeau premii.Anul acesta dna invatatoare ia premiat cu premiul 1,2.3 si mentiune.In toti anii de scoala nu a avut alte note sau medii decat de FB la scoala,in afara de germana unde intelege mai greu.
Vreau sa mentionez ca celelalte clase de cl 4 nu au dat premii deoarece au zis ca abia din clasa 5a au voie sa premieze copii.
La plecare ni sa zis ca la data de 1septembrie copii sunt chemati la scoala cu 2 saptamani mai devreme sa faca recapitulare din toata materia cu ei.
Nu mai inteleg nimic.De ce trebuie sa vina la scoala la 1 sept daca celelalte clase din scoala noastra vin la 15 sept.
Va multumesc anticipat o zi buna in continuare.
De ce trebuie sa vina la scoala la 1 sept daca celelalte clase din scoala noastra vin la 15 sept.

Nu trebuie, dar ar fi bine pentru copil. Daca nu vreti, nu-l lasati. Zece meditatii gratuite par ca va strica ...
Buna seara.Nu strica 10 meditatii gratuite,insa copii sunt in vacanta iar anul scolar incepe
la 15 septembrie.Daca nu merg la 1sept copii vor pica in dizgratie deoarece dna a precizat lucrul acesta.
Va multumesc ptr amabilitatea dv.