avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Premiere la sfarsit de cls a 4-a, dezamagirea ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Premiere la sfarsit de cls a 4-a, dezamagirea majoritatii elevilor

Buna ziua.Baiatul meu a terminat clasa 4a,cu media B la germana iar la toate celelalte cu FB.Suntem foarte multumiti de el,insa la serbarea de sfarsit de an toti parintii am avut o surpriza totala.
Din cate stiam la sfarsit de an nu se dadeau premii.Anul acesta dna invatatoare ia premiat cu premiul 1,2.3 si mentiune.In toti anii de scoala nu a avut alte note sau medii decat de FB la scoala,in afara de germana unde intelege mai greu.
Vreau sa mentionez ca celelalte clase de cl 4 nu au dat premii deoarece au zis ca abia din clasa 5a au voie sa premieze copii.
La plecare ni sa zis ca la data de 1septembrie copii sunt chemati la scoala cu 2 saptamani mai devreme sa faca recapitulare din toata materia cu ei.
Nu mai inteleg nimic.De ce trebuie sa vina la scoala la 1 sept daca celelalte clase din scoala noastra vin la 15 sept.
Va multumesc anticipat o zi buna in continuare.
Cel mai recent răspuns: florinamatei , utilizator 21:51, 26 Iunie 2014
De ce trebuie sa vina la scoala la 1 sept daca celelalte clase din scoala noastra vin la 15 sept.


Nu trebuie, dar ar fi bine pentru copil. Daca nu vreti, nu-l lasati. Zece meditatii gratuite par ca va strica ...
Buna seara.Nu strica 10 meditatii gratuite,insa copii sunt in vacanta iar anul scolar incepe
la 15 septembrie.Daca nu merg la 1sept copii vor pica in dizgratie deoarece dna a precizat lucrul acesta.
Va multumesc ptr amabilitatea dv.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Învățământ -profesor cu probleme SimoCI SimoCI Bună ziua. Fiul meu a terminat clasa a7-a si este corigent la matematica, la fel ca inca 15, numai din clasa lui. In numeroase randuri parintii au incercat sa ... (vezi toată discuția)
Abuz in scoala florinamatei florinamatei Buna seara.Am un copil cls 4a,la L.T.Bolintineanu.Voi expune situatia cat pot de scurt.La ora de sport,unul dintre colegii sai,a avut o criza de nervi si sa ... (vezi toată discuția)
Darea/luarea de bani la meditatii Andrei_1988 Andrei_1988 Buna ziua , sunt profesor de engleza si am dat meditatii la franceza catorva elevi de la o clasa unde predau engleza.Nu am ore de franceza si nici franceza pe ... (vezi toată discuția)