avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1742 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am imprumutat bani
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am imprumutat bani

Am imprumutat 2500 de lei cu ordin de plata unei persoane,in urma cu 2 ani.Fiindca nu pot sa recuperez banii trebuie sa ma adresez unei instante de judecata sau exista metode mai simple?Pot sa cer daune morale?
Cel mai recent răspuns: Stefan Bicov , Avocat 20:55, 21 Iunie 2014
Trimiteti o somatie prin executor ,daca nu se conformeaza va adresati instantei.
Puteti cere dobanda .
Ultima modificare: Sâmbătă, 21 Iunie 2014
Stefan Bicov, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare sume cristina-gabriela cristina-gabriela Buna ziua, am avut un proces cu un BEJ pentru o executare silita. Am cistigat procesul si in urma unor mail-uri cu acestia am reusit sa obtin o adresa de ... (vezi toată discuția)
Inceput de dovada scrisa - valabilitate in instanta floricica100 floricica100 Am imprumutat bani unei persoane.Am o hartie semnata si stampilata pentru imprumutul pe firma si o hartie doar semnata pentru persoana fizica-fara martori sau ... (vezi toată discuția)
Bani dati fara acte legale daniela_b daniela_b am imprumutat in luna septembrie o cunostinta cu 1500 ron si 350 E,si ma tot amana cu returnarea sumei,mentionez ca nu am facut nici un act oficial si nici ... (vezi toată discuția)