Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am imprumutat bani
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am imprumutat bani

Am imprumutat 2500 de lei cu ordin de plata unei persoane,in urma cu 2 ani.Fiindca nu pot sa recuperez banii trebuie sa ma adresez unei instante de judecata sau exista metode mai simple?Pot sa cer daune morale?
Trimiteti o somatie prin executor ,daca nu se conformeaza va adresati instantei.
Puteti cere dobanda .
Stefan Bicov, Avocat