Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Fals in contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Fals in contract

In luna ianuarie a acestui an am incheiat un contract pe drepturi de autor cu valabilitate doar de o luna pentru niste materiale vizuale. In contract, din cauza unor neintelegeri, se stipuleaza ca "cedentul are calitatea de angajat cu contract de munca", eu fiind cedentul. Mentionez ca a fost o neintelegere, eu fiind angajata dar tot pe un contract pe drepturi de autor la o alta firma.
Firma cu care am incheiat contractul pt materialele vizuale a platit impozit de 16% pt mine.
La CASS nu s-au platit contributii si nici la pensii.
Ce risc in acest moment si ce ar trebui sa fac? :(
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~