Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Ajutor public judiciar
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Ajutor public judiciar

Buna seara , am facut o cerere de ajutor public judiciar pentru scutirea taxei judiciare de timbru (2580lei) intr-un proces de partaj eu avand calitatea de intervenient in nume propiu in anul 2011 si mi-a fost aprobata in 2014(dosarul fiind suspendat 2012-2014) pot sa revin la acea cerere si sa cer suplimentarea pentru plata unei expertize constuctii civile si topo(1700lei)in acelasi dosar?; sau e posibil sa fac alta cerere in 2014? .Cum ma sfatuiti sa procedez.
Multumesc.
Intocmiti o noua cerere pentru instanta. In perioada scursa, s-au modificat conditiile de acordare a ajutorului public judiciar, in sensul venitului avut in vedere pentru acordare. In plus, in prezent, solicitati ajutor public judiciar pentru plata expertizelor.