Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Neplata facturilor
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Neplata facturilor

am fost abonat la o firma de telefonie mobila in ultimul an de contract nu mai aveam semnal la telefoane deci nu le puteam folosi timp de 12 ore cat lucram. Le-am sesizat problema dar nu au remediat problema asa ca am hotarat sa nu le mai platesc abonamentul , dar ei predat datoria mea unei firma de recuperare creante care imi tot trimite scrisori prin care imi cer sa achit datoria . Ce pot sa-mi faca cei de lafirma de recuperare daca eu nu platesc datoria?va multumesc!
Va vor pune in executare silita.