Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... receptie finala constructie casa locuit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

receptie finala constructie casa locuit

S-a facut receptia finala a casei dupa care s-a incheiat PV. Sotul a fost intrebat de valoare lucrarii iar el a declarat toata casa cu tot ce este in ea, mobila si electrocasnice, adica o valoare de 3 ori mai mare decat valoarea reala din proiect. Cei de la urbanism au calculat dupa suma declarata si nu dupa cea din proiect si a reiesit o suma destul de mare, inclusiv la impozitele ce vor urma. Am fost la primar in audienta si le-a zis sa calculeze conform valorii reale, ca s-a declarat gresit suma.
Ei vor sa mai faca o data receptia lucrarii si sa ne mai lungeasca cu cateva luni. Au dreptul asta? Receptia lucrarii se poate face de mai multe ori? eu cred ca este vorba de ambitie si rautate
Daca sunt dispusi sa revina asupra declaratiei, eu spun sa acceptati... ca eu una nu vad cum sa va retrageti declaratia aceea. Adica puteti, dar a produs deja efecte...