avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 700 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Parasire tara copil minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Parasire tara copil minor

Buna ziua,

Tatal copilului meu a incetat din viata. Daca vreau sa plec in concediu cu copilul, ce acte imi trebuie in afara de pasaport si certificatul de deces al sotului? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Elena2014 , utilizator 17:44, 17 Iulie 2014
nimic. copilului ii trebuie pasaportul si certificatul de deces il luati ca sa dovediti ca nu aveti cui sa ii cereti acordul.
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sotul decedat! aniska80 aniska80 Buna ziua! Pentru a putea calatorii cu baietelul de 9 ani in afara tarii imi trebuie pasaport unde sa-l am trecut si pe el...?Mentionez ca tatal lui a decedat ... (vezi toată discuția)
Trecerea unui minor franta -romania 2-0 2-0 Buna ziua,va cer si eu va rog cateva lamuriri deci in luna august vreau sa fac o vizita parintilor mei in Romania eu locuiesc cu copilul in Franta el e la ... (vezi toată discuția)
Custodie Alexandra 32 Alexandra 32 Buna ziua! As dori sa aflu daca aa avea reale sanse sa castig un eventual proces impotriva fostului partener. Am un copil de 4 ani cu fostul partener. ... (vezi toată discuția)