avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum pot lua legatura cu un procuror/judecator?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum pot lua legatura cu un procuror/judecator?

Detin date importante despre un hot de apartamente/magazine. A furat aproximativ 200 000 euro. Nu sunt sifon dar ma gandesc mereu la oamenii care au fost pradati. Poate au muncit ani intregi pt. respectiva suma de bani. Evident, nu vreau sa ma risc, sa fiu martor...dar... stiu date relevante gen a cheltuit la nightclubul de 5000 euro, sau i-a oferit unei fete minore un Iphone sa se culce el, bla bla bla... adica cam 20 de martori care pot afirma ca avea bani cu galeata. Cunosc exact de unde a furat, cum a actionat, si pe ce "fufe" si-a stricat banii. O fata a primit chiar ceva aur dintr-o casa.

Pot sa trimit simplu la parchet si sa zic in atentia procurorului POP? Va primi el sau respectiva scrisoare va fi distrusa fara a fi citita? va dati seama ca nu pot sa o trimit ca recomandata... am sa-mi iau o haine cu gluga si am s-o pun de la ceva oficiu postal...

o pun vinerea, sa ajunga pe luni ? sa o trimit catre germania si sa pun la expeditor adresa parchetul bucuresti, sectorul X ? camerele video am inteles ca inregistreaza maxim 2-3 zile?

Dupa cum am zis, nu sunt sifon dar ma gandesc mereu la respectivele victime. Cineva a ramas fara banii de apartament.. l-a vandut pt.ca vroia sa se muta in provincie la o casa...

stiu cine ii este procuror de caz pt. ca respectivul este cercetat pt. un furt de marfa de aproximativ 25 000 dintr-un magazin .... e in stare de libertate. E un pic nebun a mai fost inchis 8 ani pt. tentativa de omor asupra unui avocat...

Ultima modificare: Vineri, 27 Iunie 2014
capricorn222, utilizator
Da cunosc date despre aceea persoana...

Gen a jefuit un supermarket. A luat o pisica de pe strada si a plasat-o in supermarket odata cu el. Alarmele au sumat. A venit paza... si au dezactivat alarma... cand au vazut pisica...

a carat toata noaptea cu sacii !!!

e un modus operandi ? o amprenta pt. el sau cunoasteti zeci de modus de operandi ca si al lui?

Nu cunosc numele victimelor, stiu doar numele mall-urilor de unde a furat. Viza de obicei magazine de aur,etc din mall-uri. Stiu de cel putin 10 furturi , a fost DOVEDIT intr-un singur furt (fara pisica... a spart casa de bani al unui magazin alimentar de cartier) ... si este SUSPECT, dar a primit NUP intraltul... unde s-a folosit de pisica....

Politia l-a chemat si l-a rugat sa termine. Atata tot ... Chiar nu glumesc.
Pai spuneti-ne macar in ce oras a avut loc actiunea sau poate in ce film...
Sunt niste producatori de film interesati de asemenea povesti.... Daca nu reusiti in demersul la Politie, poate faceti un ban cinstit. Filmele romanesti au avut un succes nebun in ultima vreme...
Capricorn224...
Mi se pare suspect ca detii mai multe informatii despre hot decat stie politia.Mi se pare prea de tot ceea ce incerci tu sa dezvaluiesti.Esti un fel de 'Sherlock Holmes'?Cum ai ajuns sa detii atatea informatii vitale,atat pentru tine,cat si pentru presusupusul 'Daniel Ocean'?Nu a reusit sa il prinda politia,dar ai facut-o tu?Ai fost partas la cele spuse despre hot si acum te roade sentimentul de vina sau de frica si vrei sa/l dai in vileag pentru a fi gasit tapul ispasitor?Ai pus prea multe intebari legate de cum nu poate el afla cine esti si asta m-a facut sa te pun ca fiind mai mult decat ceea ce vrei sa pari.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cautat/cercetat pentru un presupus furt deceoare deceoare Buna ziua! Locuiesc in strainatate din 2013. Acum 4 luni se prezinta la usa cumnatei mele din bucuresti unde eu am avut viza de flotant pe bucuresti pana in ... (vezi toată discuția)
Responsabili pentru furt in magazin Viezurele33 Viezurele33 Buna seara! Recent m-am angajat la o firma ce vinde produse pentru sporturi de iarna (ski) ce au ca desfasurari 3 magazine in oras. Aproximativ acum o luna ... (vezi toată discuția)
Problema! raul_bonea raul_bonea Cineva mi-a furat un lant si o bratara de aur de acasa stiu sigur cine a fost dar nu am martor azi din fericire a dat iar pe la mine i-am aplicat o corectie ... (vezi toată discuția)