Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Protejarea creeatiilor personale
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Protejarea creeatiilor personale

Protejarea poeziilor, creeati personale
Aveti drepturi de autor pentru ele daca sunt creatie proprie (originala). Puteti cere data fixa daca vreti sa aveti garantia ca aveti prioritatea pentru ele, dar nu e necesar. De ex. poeziile lui Mircea Ivanescu stim ca sunt ale lui Mircea Ivanescu pentru ca au aparut pentru prima oara publicate sub numele lui.