avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Protejarea creeatiilor personale
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Protejarea creeatiilor personale

Protejarea poeziilor, creeati personale
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 03:22, 4 Iulie 2014
Aveti drepturi de autor pentru ele daca sunt creatie proprie (originala). Puteti cere data fixa daca vreti sa aveti garantia ca aveti prioritatea pentru ele, dar nu e necesar. De ex. poeziile lui Mircea Ivanescu stim ca sunt ale lui Mircea Ivanescu pentru ca au aparut pentru prima oara publicate sub numele lui.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum imi protejez dreptul de autor? luciwint luciwint vreau sa imi protej dreptul de autor asupra poeziilor si versurilor mele.=D> (vezi toată discuția)
Drepturi de autor Alexurdea Alexurdea cum obtin drepturi de autor pentru o carte scrisa in engleza si ce vreau sa o public pe internet. Care sunt procedurile (vezi toată discuția)
Cum putem folosi pe site-uri, bloguri sau forumuri imagini de pe internet, despre care nu stim daca sunt protejate de legea copyright-ului? lizsit lizsit Sunt administratorul unui site necomercial, in care am o zona de \"Stiati ca apa:..\" si in care, o data cu informatii generale despre apa, am postat si ... (vezi toată discuția)