Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

detasare

Inrebarea mea este urmatoarea: un salariat detasat in unitatea mea are un salariu foarte mare , care depasete cu mult grila de salarizare, eu trebuie sa-i respect conditiile mai favorabile, un control se poate lega de asa ceva, avand salariul cel mai mare, chiar si decat al directorului? Va multumesc!
Nu are de-a face un eventual control cu asa ceva, intrucat legea prevede ca, pe durata detaşării salariatul beneficiază de drepturile care îi sunt mai favorabile, fie de drepturile de la angajatorul care a dispus detaşarea, fie de drepturile de la angajatorul la care este detaşat.