Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Schimbare de grad ptr invalizi
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Schimbare de grad ptr invalizi

buna seara!sunt f suparata datorita faptului ca sotul meu care este f bonlav,i s-a schimbat gr.am facut contestatie ptr mentinerea in grad,am mers la galati,dar nici acolo nu s-a produs nimic ptr ca din acea comisie facea parte si dr de care depinde sotul meu.am urmat pasii si am contestat la tribunalul cta.am ramas uimiti de raspuns....contestatie nefondata!unde este dreptatea?o sa facem apel.as vrea ca sotul meu sa fie reeaminat de catre institutl bucuresti.am sunat,dar nu am reusit sa obtinem o programare.raspunsuri derizorii peste tot...putem cere in instanta la apel reexaminarea de catre bucuresti?suntem din cernavoda.
Puteti cere o reexaminare a dosarului si la bucuresti inainte de tribunal..
Irina Havirneanu, Alte profesii