Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Anulare contestație decizie recalculare pensie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Anulare contestație decizie recalculare pensie

Ce se mai poate face după ce Tribunalul mi-a anulat contestația deciziei de recalculare a pensiei și mia respins cererea de reexaminare ca neîntemeiată, fără cale de atac?
Sa acceptati ca nu ati avut dreptate si decizia de recalculare a pensiei dvs. a fost corecta.
Daca aveti motive puteti incerca o cale extraodinara de atac - contestatie in anulare / revizuire.
Buna seara domnule Popa, va rog sa observati din intrebarea mea, ca mi s-a ANULAT contestatia deciziei de recalculare a pensiei (art.200 alin. 4) fara ca tribunalul sa se pronunte asupra acesteia
multumesc!
Nu inteleg cum nu s-a pronuntat tribunalul, daca dvs. mentionati in mesajul initial, citez: "... după ce Tribunalul mi-a anulat contestația deciziei de recalculare a pensiei ... ". Daca v-a anulat contestatia, eu inteleg ca tribunalul s-a pronuntat.