Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Solicitare firma de telefonie de strapungere plafon
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Solicitare firma de telefonie de strapungere plafon

Buna ziua,
Reprezentantul unei firma de telefonie ne-a anuntat ca intentioneaza sa strapunga plafoanele celor 6 scari ale asociatiei, pentru a trage fibra optica. Cine trebuie sa-si dea acordul pentru acesta? Ce se intampla in situatia in care nu se obtine acordul?
Multumesc
Pe cine a anuntat?
Poate sa va puna si cate o bomba cu efect intarziat, ca asa intentioneaza acea firma, dar ce-i acolo, sat fara caini? Vine cine vrea si face ce vrea pe proprietatea dvs?

Firma vine cu o propunere de a strapunge, nu plafoanele, ci planseele dintre etaje de pe casa scarii - si este o cu totul alta chestiune...
Asociatia noastra si-a dat acordul in aceasta privinta, dar gaurirea sa se faca cu un dispozitiv special (carota - daca zic bine). Acest dispozitiv nu lucreaza pe sistemul rotopercutoarei, rezulta o gaura perfecta, fara zgomot, fara praf, curatenia facandu-se cu un aspirator.
Hotararea o ia comitetul executiv, bineinteles daca are acordul majoritatii proprietarilor.