Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Izolatie acoperis bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Izolatie acoperis bloc

buna ziua,stau la et2 si ma confrunt cu o problema a celor de la asociatie
reabilitarea acoperisului costa 4000 pe tronson si toti locatarii trebuie sa plateasca in mod egal,dar nu a avut loc nici o masuratoare si nicic macar asociatia nu are vreun fond de reparatii
ce pot face in situatia de fata?
Sa platiti cota care va va reveni dupa ce se va calcula costul final al lucrarii.

Repartizarea cheltuielilor se face, conform HG 1588/2007 cu normele de aplicare a Legii 230/2007 de infiintare, organizare si functionare a asociatiilor de proprietari, art.44, proportional cu suprafata utila a apartamentului.

Egal s-ar repartiza daca toate apartamentele ar avea aceeasi suprafata.
ce inseamna reabilitarea acoperisului?
esti acoperisi normal cu hidroizolatie sau cu tabla?
din constructia blocului cum este prevazut acoperisul cu hidro sau cu tabla?