Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Analize medicale
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Analize medicale

Analizele medicale gratuite ptr asigurati se pot face doar in luna cand esti nascut, sau oricand in timpul anului?
In mod normal, medicul de familie programeaza pacientii la controlul medical anual, in luna in care sunt nascuti.
In caz de necesitate, daca nu s-a efectuat respectivul control medical, medicul de familie poate prescrie analizele gratuite, sa se efectueze si la alta data.