Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transport efectuat de firma pentru salaratii care fac ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transport efectuat de firma pentru salaratii care fac naveta

Buna ziua!
In cazul in care o societate are cativa salariati care fac naveta si societatea respectiva le asigura transportul cu masina firmei, ce documente trebuie intocmite?
Firma are sofer care transporta produsele finite la clienti. Acelasi sofer ar putea efectua si transportul salariatilor.
E suficient de prevazut in fisa postului la sofer si faptul ca duce/aduce salartii la locul de munca?
Mentionez ca firma are contract colectiv de munca si acest lucru nu este prevazu in contract.
Multumesc!
Daca exista c.c.m. atunci va trebui modificat acesta in sensul asigurarii de catre angajator a transportului salariatilor de la si la locul de munca pana acasa.
Multumesc!
Exista vreo reglementare legala in acest sens. Daca da, va rog sa mentionati care.