Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cati bani in plus pentru o persoana noua in intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cati bani in plus pentru o persoana noua in intretinere

Salut,

As dori sa stiu, cat costa in plus, daca mai adaug in intretinere o persoana?

Multumesc frumos
Va costa cota repartizata pe persoana la gaze, curent electric si salubritate.
In jur de 15 - 25 lei, depinde anotimp, iarna cota la gaze este mai mare.
Mersi frumos de raspuns rapid.
Consumul la gaze, curentul electric din ce am consumat eu? sau consumul total al blocului? Salubritatea inseamna salariile celor angajati al blocului? Multumesc
Curentul electric pentru lumina pe scara si pentru lift, iar salubritatea nu inseamna salariile (acestea se platesc indiferent de numarul de persoane, in functie de cota indiviza pe care o detineti), inseamna gunoiul menajer (daca locuiti in sectorul 3 nu se plateste).
Va puteti uita pe lista de intretinere daca locuiti la bloc si de exemplu daca locuiti acum 2 persoane va uitati la apartamente cu acelasi numar de camere dar cu o persoana in plus. ap2 camere 2 persoane// apartament 2 camere 3 persoane. Cam acela este raspunsul.