Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Mandat de arestare european
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Mandat de arestare european

Asi dori sa aflu daca, autoritatile Germane emite mandate europene de arestare pentru un rest de pedeapsa
de 244 de zile ,,dintro pedeapsa de 2ani dintre care sa ezecutat 2/3”
Va multumesc.
Se poate emite mandatul european daca e vorba de un rest de pedeapsa.
Va puteti insa apara.
Sentinta este data de tribunalul suprem bavarez ,,OLG Munchen,,
cam care a fi caile de aparare ?
Se poate face contestatie la mandatul european?

Merci..
Nu va puteti apara in Germania ci doar in Romania daca sunteti condamnat definitiv.