Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... reziliere contract anl
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

reziliere contract anl

buna ziua. va rog un raspuns la problema mea: locuiesc intr-o locuinta anl. cand am primit locuinta, serviciul meu era in localitatea de resedinta. intre timp mi-am schimbat locul de munca si acum sediul firmei unde lucrez este intr-o localitate apropiata - 20 km. conform contractului de inchiriere am dus o adeverinta de venit pentru noul loc de munca cu noul salariu. cand dna. de la serviciul locativ a vazut ca jobul meu este in afara localitatii de resedinta mi-a zis ca trebuie sa am loc de munca in oras. credeti ca mi se poate rezilia contractul de inchiriere. mentionezca locuiesc efectiv in locuinta anl, fac naveta cu masina firmei catre si de la serviciu. am buletin pe adresa locuintei anl. doar jobul este in afara localitatii. Va rog mult un raspuns din punct de vedere legal.
rutheea, utilizator
va rog mult un raspuns la intrebarea mea. multumesc