Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Calcul pedeapsa cu inchisoarea efectiva de executat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Calcul pedeapsa cu inchisoarea efectiva de executat

Buna seara
sotul meu a fost condamnat la 2 ani inchisoare pentru conducere fara permis si alcolemie,as dori sa stiu cat are de executat si cate luni face la an,si cate zile are la luna daca merge la munca,el a inceput sa isi ispaseasca pedeapsa in data de 04/07/2014.
Va multumesc
1 an si 4 luni daca isi vede de treaba si are sub 60 de ani. Cu munca e mai greu in penitenciar ...