avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 973 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Calcul pedeapsa cu inchisoarea efectiva de executat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Calcul pedeapsa cu inchisoarea efectiva de executat

Buna seara
sotul meu a fost condamnat la 2 ani inchisoare pentru conducere fara permis si alcolemie,as dori sa stiu cat are de executat si cate luni face la an,si cate zile are la luna daca merge la munca,el a inceput sa isi ispaseasca pedeapsa in data de 04/07/2014.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: badluck , utilizator 22:15, 8 Iulie 2014
1 an si 4 luni daca isi vede de treaba si are sub 60 de ani. Cu munca e mai greu in penitenciar ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Liberare conditionata marianaramona marianaramona buna ziua dumneavoastra ma intrebati cat are sotul meu de cand este arestat .are 7 luni pana acum .dar sotul meu nu este condamnat pentru 5 ani cum ati ... (vezi toată discuția)
Alcool in sange 2,02 sebseb sebseb prima intalnire cu legea , am fost prins stationat , fara accident , fara victime, dosar penal. Ce variante de pedeapsa sa ma astept? mentionez ca depun la ... (vezi toată discuția)
In legatura cu amenda penala si cu permis Aureliannn Aureliannn Buna ziua ajutatima si pe mine va rog frumos ....Am luat o amenda penala de 1000 ron si am platito in rate ultima a fost acuma 2 zile in urma este achitat ... (vezi toată discuția)