Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Contract reziliat de avocatul meu
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Contract reziliat de avocatul meu

Am semnat un contract cu un birou de avocatura,stabilind totul si semnat de ambele parti.
Am primit deodata un mail in care imi spune ca el a reziliat contractul.Fara sa-mi specifice vreun motiv,ceva
:sorry:
Daca nu ati achitat onorariul la termenul stabilit este posibil ca acesta sa fie motivul rezilierii.Daca ati achitat onorariul,puteti solicita av respectiv sa va precizeze motivul rezilierii contractului cu dvs.
multumesc de raspuns!
nu este vb de asa ceva pt ca inca nu a venit termenul stabilit pt plata.
cerandu-i sa-mi spuna motivele mi-a spus ca nu are timp de explicatii,...si ca in contract scrie ca poate fi reziliat de oricare dintre parti,fapt care nu e valabil