Forum Discuţii juridice Executare silită Am facut in instanta o cerere de validare poprire cont ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am facut in instanta o cerere de validare poprire cont firma

am imprumutat o persoana cu o suma de bani cu acte notariale,am dus actele la executor,acum executorul a cerut in instanta ca firma la care lucreaza sa -i opreasca banii din salariu,mi a venit citatie de la judecatorie,ce sa fac sa ma duc cu citatia la executor sa ma prezint in data procesului sa mi pun avocat ce ma sfatuiti sa fac,pentru ai putea bloca conturile firmei la care sotia e administrator iar el angajat,,va rog mult ajutati ma
Validarea popririi e una, iar poprirea pe salariul debitorului e alta. Executorul a infiintat poprire pe salariu si firma nu s-a supus sau de ce ati cerut validarea popririi ?
da si acum am primit citatie eu
Daca dvs ati cerut validarea popririi, dvs si angajatorul sunteti citatim, cine vroiati sa fiw ?
Prezentati-va si sustineti-va cererea.

cererea a facuto executorul,am luat legatura cu acesta si a spus ca asa e procedura si ei vor sustine cauza in scris,nu ar fi nevoie de minee