avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 819 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cumparare autorizatie taxi
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cumparare autorizatie taxi

Buna ziua.

V-as ruga frumos sa-mi spuneti modalitatea in care as putea sa achizitionez o autorizatie de taxi de la un PFA. Doresc sa mentionez ca sunt asociat unic al unui SRL neplatitor de tva.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: horiacluj , utilizator 18:37, 10 Iulie 2014
da la agentia ARR din judetul de unde stati .
autorizatia nu se cumpara... se obtine in urma unui audit si in urma platilor unor taxe .
separatistul a scris:

da la agentia ARR din judetul de unde stati .
autorizatia nu se cumpara... se obtine in urma unui audit si in urma platilor unor taxe .


A-ti putea fi mai concis? Multumesc
intrati pe site-ul ARR si veti gasii informatiile necesare .
separatistul a scris:

intrati pe site-ul ARR si veti gasii informatiile necesare .


Nu gasesc.... Oricum multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzari pe site-uri - pfa sau persoana juridica? bebe2708 bebe2708 Buna seara. Scurt, ce doresc sa fac este sa achizitionez produse din Dragonul Rosu si produse second, ca apoi sa le comercializez pe site-urile okazii; ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfapt taximetrie, de la a la z georgeandru georgeandru Bun gasit, Sunt salariat si de curand am capatat posibilitatea financiara de a incepe o activitate pe cont propriu. Doresc sa cumpar o masina deja echipata si ... (vezi toată discuția)
Pfa (caen 6201 sistem real, neplatitor tva). ioanmoldovan ioanmoldovan Buna ziua, am un PFA (CAEN 6201 sistem real, neplatitor TVA). Am primit autorizatia de functionare incepand cu 8 Martie 2021, mi-am facut cont la ANAF (Spatiu ... (vezi toată discuția)