Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum aflu anul de constructie a unei cladiri radiate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum aflu anul de constructie a unei cladiri radiate

Buna ziua,
Am rugamintea daca cineva stie cum pot afla anul de construire a unor cladiri ( deja demolate si radiate in present), avind in vedere ca stiu numai anul cumpararii de catre bunicii mei (1931) ? Mentionez ca asta este o cerinta a primariei locale in efortul de a restitui ceva conform legii 10/2001. este vorba de citeva mici garsoniere atasate de casa pricipala care au fost nationalizate ,si ulterior demolate fiind din paianta ( nu au mai rezistat timpului fara nici o intretinere). Ne-a fost restituit numai terenul si acum primaria a trimis formulare tuturor pt ceva despagubiri pt locuinte Va multumesc anticipat!
Incercati la Fisc.
Multumesc!