avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Carnet de economii
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Carnet de economii

Detin un CEC, cu dobanda si castiguri in autoturisme. Doresc sa stiu daca mai pot (si cum) recupera suma depusa si dobanda aferenta. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 21:25, 11 Iulie 2014
Nu prea mai aveti ce recupera, asta e problema. Costa mai mult biletul de transport pana la agentia cec sa va interesati despre suma aflata in cont decat suma insasi.
Ultima modificare: Vineri, 11 Iulie 2014
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retragere bani cec snoopy17 snoopy17 buna ziua , bunicul meu a decedat acum 6 ani de zile si facand curat in toata casa , peste tot am gasit un cec pe care scrie \\" Casa de economii si ... (vezi toată discuția)
Cum pot recupera banii din carnetele cec de 5000 lei cu dobândă și câștiguri în autoturisme? Marina44 Marina44 Am doua carnete CEC de 5000 lei cu dobanda si castiguri in autoturisme din 1987 si doua carnete de 2000 lei si 1000 lei din \'93. Cum pot recupera banii? Am ... (vezi toată discuția)
Despagubire pt carnetele de cec din anii 1988-1989 slivneanu2001 slivneanu2001 Despagubire pt carnetele de CEC se dau?Am fost la cec si am primit raspuns ca : \"nu mai exista un astfel de depozit in baza noastra de date\". Mai se pot ... (vezi toată discuția)