Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... persoane intretinere- concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

persoane intretinere- concediere

buna ziua

unul dintre criteriile de stabilire a persoanelor care urmeaza sa fie concediate conf art 81.2 CCMN este : persoanele care nu au in intretinere copii.
intrebare: prin copii in intretinere se intelege copii carea au fost trecuti in declaratia data de angajati, si care au fost luate in calcul la deducerea personala din salariu?
Nu, se refera la toti copiii aflati in intretinerea parintelui respectiv. ( copiii care urmeaza o forma de invatamant, pana la varsta de 26 ani)