avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1963 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Se poate incerca recuperarea timbrului de mediu platit ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Se poate incerca recuperarea timbrului de mediu platit in 2014 ?

Am reusit sa inmatriculez un autoturism si ma intereseaza daca sunt sanse de recuperare a contravalorii timbrului de mediu, platit acum doua saptamani.
Cel mai recent răspuns: challenger , utilizator 12:02, 15 Iulie 2014
Sunt sanse, desi, pana la aceasta ora, nu s-a emis nicio hotarare judecatoreasca privind jurisprudenta pe timbrul de mediu. Insa, procedura incepe printr-o cerere de restituire la organul fiscal. Numai bine!
Multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare inmatriculare masina alexandru8 alexandru8 Buna ziua. Am si eu o mica problema, recent am cumparat o masina, printr-un intermediar acesta mi-a dat toate actele inclusiv financiaru propietarului de la ... (vezi toată discuția)
Taxa de mediu (prima inmatriculare) ifronea ifronea buna ziua; ma intereseaza sa stiu cum se face procedura prealabila la Finante? cine a facut-o il rog sa ma ajute si pe mine; ma intereseaza in mod special ce ... (vezi toată discuția)
Nerespectare hotarare judecatoreasca Matei Eugen Marius Matei Eugen Marius Sotia mea a castigat procesul cu Institutia Prefectului-Serviciul Inmatriculari, pronuntandu-se o sentinta favorabila ei, care a ramas irevocabila prin ... (vezi toată discuția)