Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Se poate incerca recuperarea timbrului de mediu platit ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Se poate incerca recuperarea timbrului de mediu platit in 2014 ?

Am reusit sa inmatriculez un autoturism si ma intereseaza daca sunt sanse de recuperare a contravalorii timbrului de mediu, platit acum doua saptamani.
Sunt sanse, desi, pana la aceasta ora, nu s-a emis nicio hotarare judecatoreasca privind jurisprudenta pe timbrul de mediu. Insa, procedura incepe printr-o cerere de restituire la organul fiscal. Numai bine!
Multumesc !