Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract intre firme
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract intre firme

Buna ziua am un contract incheiat cu o firma din domeniul IT.In contract evem punctul urmator la obligatiile beneficiarului :
- beneficiarul se obligă să nu recruteze şi să nu angajeze specialist in IT angajaţi ai prestatorului timp de doi ani de la ultima prezenţa a acestuia la beneficiar.
Adica eu nu pot sa angejez un angajat al prestatorului ca specialist IT la mine sau nu pot sa angajez un specialist IT angajat al prestatorului in post de portar de exemplu.
Cum se poate intelege dupa dumneavoastra ?
Multumesc
Da, destul de interesant, interpretarea mea este aceea ca nu puteti angaja specialisti IT din cadrul firmei respective, insa, ii puteti angaja ca portari ce vor se pot ocupa si de IT in cabina de paza ;)