Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Arenda si asociatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Arenda si asociatie

Buna. Daca am un teren in arenda, si il folosesc in asociatie cu un crescator de animale, este in regula din punct de vedere legal? Multumesc anticipat de raspuns!
In alte cuvinte, cine e considerat ca foloseste terenul, eu ca arendas (care am folosinta si ii dau voie asociatului-crescator de animale sa pasca animalele pe teren) sau asociatul-crescator de animale?