Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Vama controleaza crasmele de la tara
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Vama controleaza crasmele de la tara

Control de la vama face o descindere la un bar de la tara, unde nu gaseste altceva suspect decat ceva votca si rom contrafacut, in spatele cladirii barului, bauturi spirtoase pe care le consumau citiva muncitori ce lucrau pe acolo.
Cine imi poate spune in baza caror atributii poate face reprezentantii de la vama asemenea controale?:O
Competentele privind produsele accizabile sunt trecute la autoritatile vamale, deci si inspectia fiscala , incepand cu 01.01.2008. Codul fiscal, Codul de procedura fiscala.
Merci, verific imediat