avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1882 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... L-am batut pentru avansurile cu conotatie sexuala pe ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

L-am batut pentru avansurile cu conotatie sexuala pe care le facea sotiei- primesc circumstanta atenuanta?

Un coleg de-al prietenei mele ii tot facea avansuri cu conotatie sexuala, si ii propunea sa se desparta de mine pt. el. L-am batut mar... cand am vazut SMS-urile pe care i le trimitea.

Primesc sau nu primesc circumstanta atenunta? unii zic ca merit o agravanta... :( astept raspuns
1. Asa situatii se pot rezolva si in alta maniera ca de exemplu intreba prietena ce doreste
2.Puteti fi acuzat de lovituri si alte violente dar acest lucru se face numai daca partea vatamata depune plangere
3.Va puteti considera norocos caci aceasta situatie se putea termina chiar si mai rau
4.Data viitoare cand mai aveti parte de asa situatii incercati sa folositi mai mult capul decat pumnul in solutionarea lor.
Asta e. Am gresit. Nu voi fi nici primul, nici ultimul. Pot solicita circumstante atenunta faptul ca s-a dat la prietena mea?

Am facut-o din dragoste pt. prietena mea, nu imi convine ca un fraier sa o tot hartuiasca :(
Poate doar daca sotia depune plangere sau mesajele erau foarte obscene sau de amenintare.desi nu prea cred,nu va puteti face dreptate cu pumnii..Cat de ,,mar'' e batut tipul?(zile spitalizare?)
15 zile IML si probabil o cicatrice la ceafa, loc greu vizibil oricum. dar mica asa de 2-3-4 cm maxim
Te sfatuiesc sa te impaci cu el..pe cale amiabila!Nu inteleg,in titlu ai spus ca e sotia ta cea care primea mesajele,iar in postare prietena...Daca e sotia,ai mai avea cat de cat o scuza,dar daca e prietena ta nu prea! Ea i-a raspuns la mesaje?..dialoga cu el?..
Ultima modificare: Joi, 17 Iulie 2014
constantin29, utilizator

Alte discuții în legătură

Violarea de domiciliu ContSters82607 ContSters82607 buna ziua.unui prieten de-al meu i s-a intocmit dosar penal astfel; tatal lui a fost in nenumarate dati jignit si amenintat de catre amantul sotiei sale (il ... (vezi toată discuția)
Lovire - pedeapsa strumful strumful Buna ziua, Acum cateva saptamani am iesit intr-o seara in club, am baut ceva pana am fost ametit destul de bine.Si inauntra am avut o mica altercatie cu ... (vezi toată discuția)
Sunt minor herod1994 herod1994 am 15 ani,intr-o seara un baiat de 18 ani s-a luat de un prieten de-al meu.eu m-am duc sa vb cu persoana respectiva sa vad ce s-a intamplat,iar acesta a ... (vezi toată discuția)