avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... deschidere insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

deschidere insolventa

Buna ziua ! Ma poate ajuta cineva cu modele de declaratii si documente necesare deschiderii procedurii de insolventa pe legea 85/2014 ?
Cel mai recent răspuns: Av. IoanaB , Avocat 23:12, 20 Octombrie 2014
Va trebuie doar o banala cerere catre tribunal. Insa, vreti sa parcurgeti aceasta procedura singur?
Cred ca aveti nevoie de serviciile unui avocat pt intocmirea documentatiei pt deschiderea procedurii. Ulterior deschiderii procedurii va fi numit un administrator/lichidator judiciar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societate in faliment Florin8911 Florin8911 Buna ziua.am avut o firma care a fost data in judecata pt faliment care avea datori la stat.intrebarea mea este:eu am cumparat cu prietena mea anul terecut un ... (vezi toată discuția)
Insolventa Barabas Reka Barabas Reka As dori sa vad niste pareri in legatura cu insolventa, de fapt intrebarea ar fi care situatie este mai avantajoasa pentru o societate, daca introduce firma ... (vezi toată discuția)
Art.41 legea 85/2006 ektcib ektcib Buna ziua, La intocmirea tabelului preliminar de creante, administratorul judiciar a cuprins creante reprezentand penalitati (accesorii) care se adauga ... (vezi toată discuția)